Parkolay | İndirme Merkezi

Yeni Otopark Yönetmeliği
DATASHEET'LER
(1) Tüm Ürünler

(2) Tüm Araç Lifleri

(3) Tüm Kuyulu Otopark Sistemleri

(4) Tüm Parkist Serisi Kuyulu Mekanik Otopark Sistemleri

(5) Tüm Parkonfor Serisi Kuyulu Yarı Otomatik Otopark Sistemleri

(6) Tüm Parkonfor Serisi Kuyulu Yarı Otomatik Otopark Sistemleri - Pass Through - Geçiş Sistemi

(7) Tüm Kuyusuz Tip Otopark Sistemleri

(8) PHP 220F

PHP 220F Hidrolik Araç Platformu ile sürücü aracıyla beraber garaj katlarına güvenle ulaşabilir. Sistem, geleneksel asansörlerin ihtiyaç duyduğu derin kuyu ölçülerinden ve makine dairesinden kazanç sağlar.

(9) PHP 222C

Mimari proje ve şehir planlama gereklilikleri nedeniyle bir park giriş odası inşa edilemezse Parkolay PHP 222C, park yerlerine ulaşmak için mükemmel bir çözüm sunar...

(10) Parkist 01

Parkist 01, üst katta bir park alanı yaratarak; otopark alanınızı genişletmeden araç kapasitenizi iki katına çıkartan bağımlı park çözümü sunar...

(11) Parkist 11

Parkist 11 (Tekli Sistem) alt kat park yeri yaratarak, garaj kapasitenizi iki katına çıkaran bağımsız park çözümü sunar...

(12) Parkist 22

Parkist 22 (İkili Sistem) alt kat park yeri yaratarak, garaj kapasitenizi iki katına çıkaran bağımsız park çözümü sunar...

(13) Parkist 111

Triple the capacity with one car on platform…

(14) Parkist 222

Triple the capacity with double cars on platform...

(15) Parkonfor 11

Otopark araç kapasitenizi iki katına çıkartan Parkonfor 11, yeni geliştirilmiş kolonsuz yapısı ile sürüş ve park konforu sağlar...

(16) Parkonfor 110

Parkonfor 110 giriş seviyesindeki tek bir boşluktan faydalanarak iki katlı ve yan yana düzenlenmiş park platformlarına araçların birbirlerinden bağımsız olarak park edilebilmesini sağlayan bir yarı otomatik otopark sistemidir.

(17) Parkonfor 110 PT

Eşsiz kayar köprü ile esnek geçiş yeteneği... Kuyulu tip yarı otomatik otopark sistemi Parkonfor 110 içerisindeki kuyu boşluğu üzerinden Parkonfor PT Kayar Köprüsü sayesinde kolayca arkadaki park dizisine ulaşılabilir.

(18) Parkonfor 111

Otopark araç kapasitenizi üç katına çıkartan Parkonfor 111, yeni geliştirilmiş kolonsuz yapısı ile sürüş ve park konforu sağlar...

(19) Parkonfor 111 PT

Eşsiz kayar köprü ile esnek geçiş yeteneği... Kuyulu tip yarı otomatik otopark sistemi Parkonfor 111 içerisindeki kuyu boşluğu üzerinden Parkonfor Pass Through Kayar Köprüsü sayesinde kolayca arkadaki park dizisine ulaşılabilir.

PROJE RAPORLARI
(1) Arçelik A.Ş, Genel Müdürlük, Sütlüce, İstanbul, Türkiye
Tam Otomatik Otopark Sistemi

Arçelik Sütlüce Genel Merkez otoparkındaki 8 araçlık serbest park yeri, uyguladığımız sistem sayesinde 44 araçlık kapasiteye ulaşmıştır...

(2) Alsancak, İzmir, Türkiye
Tam Otomatik Otopark Sistemi

Türkiye'nin ilk yerli üretim Tam Otomatik Otopark Sistemi 2014 yılında 25 m yüksekliğinde, 543 m2 oturum alanında toplam 280 araç kapasitesinde uygulanmıştır. 4 döner tablalı giriş çıkış odasında sürücüler araçlarını teslim ederek, araç trafiğinden ayrılmış lobiye geçerler. Her yıl 150.000 den fazla park işlemi gerçekleştirilen Parkule teknolojili sistem sayesinde, şehir merkezinde kısıtlı alanda etkin bir otopark çözümü sağlanmıştır.

(3) Cumhuriyet Caddesi, Anafartalar Mah., Manisa, Türkiye
Tam Otomatik Otopark Sistemi

Manisa projemiz 560 araçlık kapasitesi ile 2016 yılında Türkiye’deki en büyük tam otomatik otopark sistemi olarak hizmete girmiştir. Aynı anda 7 aracın giriş çıkış yapabildiği sistem, ortalama 2 dakikada üstelik döner tablaları sayesinde araçları çıkış yönünde teslim eder. Kullanıcıların araç trafiğinden ayrılmış geniş bir lobiden yararlandıkları, düz zeminli geniş park odaları ile tüm kapasitenin engelli kullanımına uygun olduğu proje çağdaş bir otopark hizmeti sunmaktadır.

(4) 439 Bay St, Brighton, Melbourne, Avustralya
Kuyulu Tip Yarı Otomatik Otopark Sistemi

Bu projede yarı otomatik kuyulu tip Parkonfor 111 sistemleri kurulmuş olup, 330 metrekarelik bir alandaki 9 park yeri kapasitesi birbirinden bağımsız olarak park edilebilen 26 park yerine arttırılmıştır. Yenilik: Kullanıcılar otopark sistemine uzaktan kumanda kullanarak geniş açıklık sağlayan çok panelli kapılardan geçerek rahatça park edebilmektedir.

(5) “El Edificio Longoria” Madrid, İspanya Calle Manuel Gonzalez Longoria, 10
Tam Otomatik Otopark Sistemi

Madrid şehir merkezindeki “El Edificio Longoria 10” projesi, en yüksek kalite ve sürdürülebilirlik kriterleri esas alınarak yeniden inşa edilmiş bir rezidans projesidir. Yapının izdüşümündeki sadece 87m2 alanda zemin altında 20 m derinlikte 40 araçlık bir otomatik otopark sistemi Parkule 100 teknolojisi ile hizmet vermekte. Sokaktan giriş yapılan adeta bir araçlık kapalı garaj konforundaki giriş-çıkış odasına bina sakinleri kartlarını kullanarak araçlarını park ederler.

(6) Bristol Hotel, Melbourne, Avustralya
Kuyulu Tip Mekanik Otopark Sistemi

Bristol Otel Projesi'nde uygulanan mekanik otopark çözümü ile binanın bodrum katındaki park yeri kapasitesi iki katına çıkarıldı. Şu anda 30 araç toplam 271m2 (5,30x41m) alanda bağımsız olarak park edebiliyor.

(7) Brunswick, Melbourne, Avustralya
Kuyulu Tip Yarı Otomatik Otopark Sistemi - Pass Through- Geçiş Sistemi

Melbourne'a kurulan ikinci Pass Through kayar köprülü Parkonfor 111 sistemi konut sitesinin bodrum katındadır. 170 m2 alanda 9 park sırasında (önde 5 ve arkada 4 sıra olmak üzere iki dizide), kullanıcılar herhangi bir operatörün müdahalesi olmaksızın yarı otomatik kontrol sistemi ile 25 araca kadar bağımsız olarak park edebiliyorlar.

(8) 86 Truganini Rd, Carnegie, Melbourne, Avustralya
Kuyulu ve Kuyusuz Tip Mekanik Otopark Sistemi

Bu sitede uygulanan bağımlı kuyusuz tip mekanik otopark sistemi Parkist 01, bağımsız kuyulu tip mekanik otopark sistemleri Parkist 11 ve Parkist 22 tipi sistemlerin kombinasyonu sayesinde 340 m2'lik alanın park yeri kapasitesi ikiye katlanarak toplamda 18 park yeri sağlanmıştır.

(9) Perspektif Yapı, Burhan Üçkuş Evi, Kartal, İstanbul
Kapaklı Tip Araç Lifti

Mimarın ve mülk sahibinin arzu ettiği gibi konutun bodrumdaki otopark katına erişimi bir rampa ya da bir asansör odası kullanmaksızın bir araç lifti ile sağlamak mümkün oldu. Parkolay PHP 222C Kapaklı Tip Hidrolik Araç Lifti ile bahçenin doğal görünümü içerisinde keyifli bir park deneyimi sunuyoruz. Zemin ile hem yüz olan kapak yüzeyi mevcut bahçe peyzajına uygun aynı malzeme ile kaplandı. Elektronik sensörler ile güvenli çalışma, kapak çevresindeki drenaj kanalları ile izolasyonu sağlandı. CE ve 2006/42/AT uygunluk belgelendirilmesine sahip sistemimiz ile başarılı bir mimarlık ve mühendislik çözümü ortaya kondu.

(10) 29-31 Queens Avenue, Hawthorn, Avustralya
Kuyulu Tip Yarı Otomatik Otopark Sistemi - Pass Through- Geçiş Sistemi

Avustralya'daki ilk yarı otomatik park sistemimiz toplam 800 metrekarelik bir alanda uygulandı. Biri Pass Through geçiş sistemi olan 5 bağımsız üniteden oluşan bu çözüm, otopark alanının kapasitesini üç katına çıkardı ve toplam 72 park yeri sağladı. Kullanılan Pass Through geçiş sistemi Avustralya'da bir ilktir. Pass Through geçiş sistemi, geçilecek park sırasının altındaki boşluğu kapatmak için kaydırılarak, sürücünün aracını arkadaki park sırasına geçirebilmesi sağlanır.

(11) Fuat Bey Apartmanı
Kuyulu Tip Mekanik Otopark Sistemi

Şehir merkezinde, bitişik düzendeki apartmanın küçük arka bahçesinde 12 araçlık otopark üstelik 10’u kapalı otopark konforunda! Her daireye 2 araçlık bağımsız park keyfi, ister kapalı ister açık otopark alanında, sadece 4 araçlık alanda 12 park yeri!

(12) Burak Palas Apartmanı
Kuyulu Tip Mekanik Otopark Sistemi

55 m2 bahçede 10 kapalı 2 açık park yeri üstelik kimse bir diğerine engel olmadan bağımsız park edebiliyor. Bahçe de size kalıyor. Parkolay ile otopark keyfi!

(13) Mercedes Benz Mengerler
PHP 222C Çift Platformlu Kapaklı Tip Araç Lifti

Mimarın ve işletmenin arzu ettiği gibi bahçede gizlenmiş, zemin altındaki ve zemin üstündeki Show Room katlarına araç transferini sağlayan çift platformlu Parkolay PHP 222C Kapaklı Tip Hidrolik Araç Lifti ile keyifli bir Parkolay deneyimi daha…